ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY SZÉKESFEHÉRVÁR ÉS KÖRNYÉKÉN

Mi számít jó energetikai besorolásnak?

A “C” kategória számít jelenleg korszerű épületnek, a 2010 után épült ingatlanok jellemzően ezt a minősítést kapják.  A magyarországi ingatlanállomány jelentős része F, G, H kategóriákba tartozik. Egy kizárólag földgáz energiahordozót használó családi lakóház “C” kategóriánál jobbat nem is kaphat, mivel a B, A és ettől jobb osztályok a megújuló energiaforrásokkal is ellátott épületeknek vannak fenntartva.
Az A+++ a legmagasabb elérhető minősítés, a passzívházakkal közel egyenértékű szintet jelöl, az ingatlanoknak kevesebb mint 1%-a tartozik ebbe a kategóriába.

ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY SZÉKESFEHÉRVÁR ÉS KÖRNYÉKÉN

Az energetikai osztályok

A tanúsítási osztályokat az elmúlt évek során folyamatosan szigorították, az uniós energiapolitikai irányelveknek megfelelően. A fenti ábrán a jelenleg kiadható 12 minősítés tekinthető meg.

ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY SZÉKESFEHÉRVÁR ÉS KÖRNYÉKÉN

Ügyfeleink az leggyakrabban alábbi kérdésekre keresik a választ:

  • Mekkora napelemes rendszerre van szükség a jelenlegi elektromos fogyasztás ismeretében?

  • Mekkora napelemes rendszer kell új elektromos kazán vagy hőszivattyú esetén?

  • Az épület hőszigetelésével, nyílászárók cseréje, kazán korszerűsítésével mennyi pénzt lehet éves szinten megtakarítani?

  • Az épület hőszigetelése után mekkora teljesítményű kondenzációs gázkazánra van szükség?

  • Mennyi utólagos hőszigetelés javasolt az épület külső falaira?

  • Mekkora a minimális megújuló energia részarány?

  • A minimális megújuló részarány teljesíthető-e fatüzelésű kandallóval, hőszivattyúval, split- klíma berendezéssel vagy ezek kombinációival?

  • Mennyi napelem telepítése szükséges a minimális részarány eléréséhez?

Tegye fel Ön is kérdését: 

    Mit kell megvizsgálnunk a helyszíni szemlekor?

    Fel kell mérni az építmény energetikailag releváns szerkezeteit, és szükség esetén alaprajzot is készítek. Megnézzem a külső falazatok, födémek anyagát és vastagságát, a gépészeti (fűtési-, hűtési-, melegvíz-készítési) rendszereket. Egy átlagos épületnél ez kb. 20-30 percet vesz igénybe.

    Hogyan készül az energetikai tanúsítvány?

    Az építészeti tervek vagy a felmért adatok alapján készítem el a számítás a 9/2023 ÉKM rendelet előírásai szerint. A számítások meglehetősen bonyolultak, de a végeredményt, a lehűlő felületek kiterjedése, hőszigetelése, és az épületgépészeti rendszerek határozzák meg.

    Ki készíthet tanúsítványt?

    Megfelelő szakirányú mérnök végzettséggel és szakmai tapasztalattal rendelkező magánszemély, aki sikeres épületenergetikai tanúsítói jogosultsági vizsgát tett. Az energetikai tanúsítók a Magyar Építész Kamara, vagy a Magyar Mérnöki Kamara névjegyzékbe szerepelnek. Csak a névjegyzékbe felvett mérnökök végezhetnek tanúsítói tevékenységet. További információkat a jogosultság feltételeiről a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendeletben talál.

    Mi a HET szám, E-tanúsítás és hitelesítés?

    Az energetikai tanúsítvány akkor hiteles, ha a tanúsító feltöltötte azt az Országos Építésügyi Nyilvántartás rendszerébe. Ez a gyakorlatban úgy történik, hogy az elkészült energetikai kalkulációt beküldjük az e-epites.hu adatbázisába, ahol egy egyedi azonosító szám rendelődik a tanúsítványhoz (ez a HET szám). Ezt a számot kell szerepeltetni az adásvételi szerződésben, hogy később is azonosítható legyen a szakvélemény.

    ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY SZÉKESFEHÉRVÁR ÉS KÖRNYÉKÉN

    Megrendelés

    Az alábbi űrlap kitöltésével vagy telefonon keresztül intézheti megrendeléseit. Megrendelését azonnal feldolgozom, melyről elektronikusan is küldök visszaigazolást.

      Jelleg:
      Tanúsítás oka:
      Ajánlatkérő adatai
      ib-2

      SOK ÉVES TAPASZTALAT

      ib-2

      ÜGYFÉLBARÁT HOZZÁÁLLÁS

      ib-2

      RUGALMAS MUNKAVÉGZÉS

      ib-2

      JOGSZABÁLYOK SZERINT

      Enter your keyword